To calculate a more reasonable cost, don't forget that price is just tuition. Add in practice wear, uniforms, shoes, travel expenses ( not just hotels, flights, etc but gas to practice, food when traveling), spirit wear, gift funds, comp entry fees, items purchased at comps, fundraising (if you dont agree with fundraising and end up writing the check to cover your minimum), private lessons, classes, etc to get the true cost of all star. Good luck with your project!
The Fierce Board App! ||
iPhone ||
Android ||
Upgrade Your Account!